środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Balony na leszczyńskim niebie powracają

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Niedługo leszczyńskie niebo ponownie przyozdobią kolorowe balony napędzane gorącym powietrzem. Wszystko to za sprawą organizacji kolejnej imprezy rangi mistrzowskiej. Do Leszna przyjadą najlepsi piloci juniorzy z całego świata, aby wziąć udział w 5. Balonowych Mistrzostwach Świata Juniorów. W przyszłym tygodniu zatem będzie można kierować wzrok ku górze.

Mistrzostwa w Lesznie trwać będą od 9 sierpnia do 14 sierpnia. Tradycyjnie loty odbywać się będą wczesnym rankiem oraz wieczorem. Dokładne cele i miejsca startów nie są znane, gdyż uczestnicy poznają je bezpośrednio przed lotem. Ich rozegranie zależne jest od warunków atmosferycznych. W górę wzbije się 45 pilotów z 15 krajów, w tym pięć pań. Polskę reprezentować będą Kacper Borkowski, Denis Dawidziuk, Jakub Dziedziak, Marek Kalinowski oraz Arkadiusz Sionkowski.

W poniedziałek o godzinie 18 odbędzie się ceremonia otwarcia imprezy na leszczyńskim Rynku. Tam również na zainteresowanych będą czekać piloci na nocnym pokazie w piątek, 13 sierpnia. Nazajutrz poznamy mistrza lub mistrzynię świata juniorów.

Plakat imprezy

Add New Playlist