sobota 21 września 2024

Duże sukcesy siatkarzy plażowych UKS 9 Leszno

Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Leszczyńskie pary mocnym akcentem zaznaczyły się w tegorocznych finałach wojewódzkich siatkówki plażowej. Aż siedem reprezentacji UKS 9 Leszno awansowało na mistrzostwa Polski, które już w niedzielę rozpoczynają się w Kołobrzegu.

W finałach Wielkopolski dziewcząt w kategorii U12 najlepsza okazała się para Kęsicka Zuzanna/Hanusek Amanda. W tej samej kategorii srebro zdobyła para Jęcz Hanna/Kuśnierek Amelia. Natomiast w kategorii U11 po brąz sięgnęła drużyna Matuszewska Maja/Wolańska Alicja/Chyła Olga.

Po zmaganiach dziewcząt przyszła pora na rywalizację wśród chłopców. W kategorii U12 srebrne medale wywalczyła para Kęsicki Michał/Matyja Szymon. Dodatkowo brąz zdobyli Mańczak Maksymilian/Bagiński Oliwier. W kategorii U11 drugie miejsce duet Grys Wojciech/Ciesielski Piotr, a trzecie Gawel Maksymilian/Majchrzak Kacper.

Trzy najlepsze zespoły z każdego województwa w trzech kategoriach otrzymują przepustkę na Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej – Mini Puchar Bałtyku. Turniej rozegrany zostanie w dniach 25-28 czerwca w Kołobrzegu.

Siatkarze UKS 9 Leszno niedawno zakończyli rozgrywki halowe. Dziewczęta i chłopcy w kategorii trójek uzyskali Mistrzostwo Wielkopolski i w dniach 6-7 lipca obie drużyny zagrają w finale Mistrzostw Polski w Gliwicach.