niedziela 21 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
niedziela 21 lipca 2024
15-latka
Fot. Rotterdams Ballonnenbedrijf/commons.wikimedia.org

15-latka pokonała chorobę i podbija muzyczny świat

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Muzyka ma moc łączenia ludzi i inspirowania do spełniania marzeń. Historia 15-letniej Emmy Kok z Holandii jest tego doskonałym przykładem. Pomimo nieuleczalnej choroby, dziewczyna postanowiła nie tylko realizować swoje muzyczne marzenia, ale także pomagać innym.

Emma Kok to młoda artystka, która zdobyła serca widzów nie tylko swoim talentem wokalnym, ale także niezwykłą determinacją i odwagą. Jej muzyczna podróż rozpoczęła się już w wieku 15 lat, kiedy to zwyciężyła w holenderskiej edycji programu “The Voice Kids Holland” w 2021 roku. To był pierwszy krok w kierunku spełnienia swojego marzenia o karierze muzycznej.

Jednak to nie koniec jej osiągnięć. Emma, mimo swojej choroby, postanowiła wykonać utwór “Voila” Barbary Pravi, który reprezentował Francję na Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Ta wyjątkowa interpretacja piosenki została wykonana podczas występu u boku André Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa w Maastricht. Publiczność była poruszona nie tylko jej niesamowitym talentem, ale także odwagą, jaką Emma wykazała, stając się inspiracją dla wielu.

15-latka pochodzi z rodziny, w której muzyka odgrywała ważną rolę. Jej ojciec jest związany z Philharmonie Zuidnederland, a jej brat jest utalentowanym skrzypkiem. To właśnie w takiej atmosferze Emma odnalazła swoją pasję do śpiewania i muzyki.

Jednak życie nie oszczędzało jej trudności. Emma cierpi na gastroparezę, co oznacza porażenie mięśni brzucha, co uniemożliwia jej normalne jedzenie. Pokarm jest podawany jej sondą do brzucha, a choroba jest nieuleczalna. Pomimo tych trudności postanowiła, że nie zatrzyma się w dążeniu do swoich marzeń związanych z muzyką.

Nie tylko spełnia swoje marzenia muzyczne, ale również pomaga innym, którzy zmagają się z tą samą chorobą. Emma założyła fundację o nazwie “Gastrostar”, która wspiera osoby dotknięte gastroparezą i pomaga im w codziennym życiu.

Video: YouTube.com

Add New Playlist